Devrim Ayetleri – Eren Erdem

Kategori : Politika

Devrimci Müslümanlar bir süredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. ”İsyan ve İslam” şiarıyla 1 Mayıs’a katıldılar; başından itibaren Gezi Direnişi’nin ön saflarında yer aldılar. Sivas Katliamı’nı lanetlediler; beş yıldızlı otellerde değil TOMA’ların önu¨nde iftar açtılar. ”Mülk Allah’ındır” diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslam’ın özel mu¨lkiyete bakışını tartışmaya açtılar.

Peki, kim bu Devrimci Müslümanlar? İslam’a, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gündelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslam’ın devrimci olduğunu söyluyorlar? Ezilenlerin İslam’ı derken neyi kastediyorlar? Neden sürekli padişahlardan, sultanlardan değil de ”yalnız yaşayan ve yalnız ölen” Ebu Zer’den, Habeş bir köle olan Bilal’den bahsediyorlar?

Devrimci Müslümanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, yeni kitabı Devrim Ayetleri’nde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetleri’nde yine ezber bozuyor. Dinin özgür ”eeşitlenmektir” diyen Erdem din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını tümden dönüştürme iddiasıyla geliyor.

Künye:
Kitabın Adı: Devrim Ayetleri
Yazar: Eren Erdem
Türü: Politika
Dili: Türkçe
Yayın Tarihi: 2013
Liste Fiyatı: 15.00 TL
Sayfa Sayısı : 240
Yayınevi : Kırmızı Kedi Yayınevi

Karşılaştırmalı Online Satış:
dr.com.tr: 10.99 TL
idefix.com: 11.25 TL
pandora.com: 11.10 TL

kitapmeskeni.com (03.09.2013)

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :